The Original Diaries

Hayden Lake wita..
 

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
The Original Diaries
The Original Diaries
The Original Diaries
Special
Punkty : 1154
Pon Wrz 10, 2018 7:40 pm
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rozdział I

The Original DiariesMożemy chyba zacząć od tego, że streszczenie wszystkich sezonów, jakie dotąd fabularnie się odbyły jest [You must be registered and logged in to see this link.]
Przytoczę najważniejsze fakty i zmiany w serialowej fabule, które mają wpływ na dalsze losy nas wszystkich.

•  Kai Parker jest przywódcą sabatu Gemini i jeśli on zginie, cały sabat umrze razem z nim. Z pomocą heretyków wydostał się z wymiaru więziennego i teraz czeka na dokonanie spektakularnej zemsty na swojej rodzinie, która go wykluczyła. Dalej pozostaje Abominacją i nikt nie zmienia go w Heretyka.
• Heretycy rzucają zaklęcie używając Kamienia Feniksa, by miłość Lillian Salvatore - Julian mógł powrócić duszą do swojego ciała. Zaklęcie ma skutki uboczne i otwiera drogę powrotną dla zmarłych.
• Ślub Josette i Alarica zostaje przeniesiony z powodu choroby panny młodej. Obecnie starają się nie wychylać, żeby nie skupić na sobie wzroku psychopatycznego Kaia.
• Katherine Pierce umiera, ale gdy furtka do świata żywych się otwiera, przechodzi przez nią bez wahania i powraca jako wampir (nie jest sobie w stanie przypomnieć wydarzeń z Drugiej Strony).

• Klaus Mikaelson przed śmiercią Eleny stworzył kilka hybryd, które jeżdżą dla niego w różne miejsca i zbierają informacje. Nie zabił ich razem z 12 hybrydami, więc te parę osób jest na jego każde skinienie.
-->Nowy Orlean
[You must be registered and logged in to see this image.]
Po pokonaniu Dahli mogłoby się wydawać, że choć na moment w Nowym Orleanie zapanuje pokój. Nic jednak nie jest tak łatwe, jakby mogło się wydawać i rodzina Pierwotnych doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
Do miasta powracają starzy znajomi najstarszych wampirów - Lucien i Aurora, których zamiary są dość tajemnicze. Nie wiadomo, czy przysporzą kłopotów, czy będą chcieli wyrównać rachunki, czy może żyć w zgodzie i chronić swoich panów?

Okazało się i wyszło to na światło dzienne, że w momencie śmierci Pierwotnego Wampira ginie również cała linia, którą stworzył. Wielu wprawiało to w przerażenie, bo jednak wizja nieśmiertelności mogła być zmącona i to poważnie.
Co niektórzy zaczęli wracać do korzeni i szukać swoich Stwórców, by chronić ich przed wrogami. A umówmy się, że tych ostatnich nie brakowało w tej rodzinie. Nie wiadomo jednak kto chciał pomóc szczerze, a kto miał ukryte zamiary. Dawni przyjaciele mogli okazać się tymi, którzy wbiją nóż w plecy. Za to nieznane dotąd osoby mogły się okazać niesamowicie przydatne i pomocne.

Po otwarciu furtki do świata żywych, ci zmarli, którzy mieli niewyrównane rachunki lub z innych powodów chcieli wrócić na ziemię mieli ku temu doskonałą okazję. Wkrótce w mieście zaczęły pojawiać się osoby, które uznawane były za zmarłe, co wzbudziło podejrzliwość społeczności.
Dodatkowo zaczęły wracać również te niespokojne dusze, które miały na rękach krew niewinnych osób lub porachunki z Pierwotnymi. Jak wiele osób zginie pomiędzy? Czy ludzie zaczną coś podejrzewać? W tym mieście widzieli już wiele, ale na pewne rzeczy ciężko przymknąć oko. Zwłaszcza, że to przejście mogła wykorzystać najpotężniejsza wiedźma na ziemi, a walka z nią po raz drugi byłaby znacznie cięższa i bardziej żmudna.
Pomimo chwilowego pokoju między rasami, wystarczyło jedno zepsute ogniwo, by zepsuć działanie łańcucha w tej maszynie.

-->Mystic Falls
[You must be registered and logged in to see this image.]
Małe miasteczko, które widziało tak wiele. To miejsce było jak magnes dla nadnaturalnych istot. Nie wiadomo co tak naprawdę je przyciągało, ale ludzcy mieszkańcy tego miasta nie mają lekkiego życia.
Po cichu zaczęto snuć domysły, że ślub Alarica i Jo odwołano, bo panna młoda się rozmyśliła. W końcu poinformowano o tym nagle, a teraz nigdzie nie było ich widać. Czyżby zerwali i próbowali teraz sobie poukładać?

Heretycy próbowali dostosować się i zadomowić w Mystic Falls, żyjąc według reguł Lillian. Nie było to dla nich łatwe, biorąc pod uwagę jak technologia poszła do przodu, od czasu kiedy chodzili po ziemi. Narobili wielu kłopotów swoim zaklęciem i teraz w jakiejś części starali się to naprawić. Co bardziej zagubione dusze odsyłali z powrotem na tamten świat. Ale ile tak naprawdę jeszcze ich przeszło?

Nikt nie ma o tym pojęcia, ale od jakiegoś czasu Założyciele Miasta, a przynajmniej ich część, przyglądali się poczynaniom mieszkańców i ubolewali nad losem miasta zdominowanego przez nadnaturalne istoty. Wobec tego, kiedy znaleźli lukę do przejścia z powrotem na ziemię, postanowili z niej skorzystać. W końcu kiepsko radzili sobie bez nich, a oni w wykurzaniu wampirów mieli wprawę. Wystarczy spojrzeć na historię i zamknięcie ich w krypcie Kościelnej. W każdym razie mieli przed sobą jeszcze mnóstwo roboty.

Równocześnie zagrożenie nadbiegało z innej strony. Starożytny czarownik, który już kiedyś próbował swoich sił, postanowił znów zawitać do Mystic Falls. Tym razem jednak planował rozegrać to inaczej i powoli. Nie chciał powtórki z rozrywki i własnej śmierci.

Czy Mystic Falls przetrwa kolejne burze? Czy będzie miał kto bronić tego biednego miasta? Póki co wydawało się spokojnie, ale zwykle huragany przychodzą znienacka.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Powrót do góry Go down
The Original Diaries
The Original Diaries
The Original Diaries
Special
Punkty : 1154
Pon Lis 05, 2018 10:43 pm
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rozdział II

The Original Diaries

Ślub Josette Parker i Alarica Saltzmana

[You must be registered and logged in to see this image.]
Link do rozgrywki - MYSTIC FALLS:  [You must be registered and logged in to see this link.]

Jeden ślub, a tyle wydarzeń! Oczywiście wielu gości przyszło celebrować uroczystość zaślubin młodej pary. Wiele osób ze szkoły, znajomych, przyjaciół i rodziny - w przypadku Josette. Cały sabat Gemini przyszedł, by ją chronić. Spodziewano się ataku podczas takiej okazji i wcale się nie pomylili.

Kai Parker, który połączył się z Luke'iem Parkerem i tym samym został Przywódcą sabatu Gemini. Odkąd dowiedział się, że jego siostra Josette jest w ciąży, planował spisek, by zakończyć jej życie i nie pozwolić na narodziny bliźniąt, które potencjalnie stanowiły dla niego zagrożenie. Nie zamierzał żegnać się ze swoją funkcją i choć wszystko przemyślał to najwyraźniej nie docenił swojej rodziny.

Nie zdążył przerwać samego ślubu, dlatego Josette stała się żoną Alarica. Potem natomiast wszystko szlag wzięło, a ceremonia została rozwalona przez wybuchy i pokazy magii Kai'a. Sabat jednak postawił się swojemu przywódcy i z pomocą czarownicy Bennett powalili mężczyznę, a Gemini rzucili zaklęcie, by odłączyć Kaia od sabatu i tym samym przywództwo znów spoczęło na Joshule Parker.  
Po rytuale chcieli zabić Kaia, ale zdążył uciec i od tej pory się ukrywa. Został osłabiony i na dodatek jest poszukiwany.

Parę ludzi podczas ceremonii zobaczyli niespotykane zjawiska, które do tej pory były możliwe jedynie w filmach. Zaczęli się dogłębnie zastanawiać nad tym zdarzeniem i kto wie, czy nie podejmą odpowiednich kroków.

Ponadto w całym tym zamieszaniu zostało porwanych kilka osób i teraz nie wiadomo gdzie się znajdują. Kto za tym stoi i czego chce?

[You must be registered and logged in to see this link.]
Powrót do góry Go down
The Original Diaries
The Original Diaries
The Original Diaries
Special
Punkty : 1154
Sob Sty 26, 2019 11:57 am
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rozdział III

The Original Diaries

Nowe Początki - Hayden Lake

[You must be registered and logged in to see this image.]

Można powiedzieć, że w świecie nadnaturalnych stało się coś strasznego. Dla nich. Wszystko stanęło na głowie w przeciągu jednej nocy.
Spiski łowców już od dawna dało się odczuć zarówno w Mystic Falls jak i Nowym Orleanie. Wampiry, wilkołaki, a nawet czarownice ginęły w niewyjaśnionych okolicznościach i większość z nich już nigdy nie zostało odnalezione. Łowcy coraz bardziej rośli w siłę, rekrutując nowych członków zapewniali sobie bezpieczeństwo. Po jakimś czasie nastąpił przełom, ponieważ Łowcy zdecydowali się na ryzykowny krok. Zaczęli spiskować z czarownikami, którzy mieli dość rządzenia się wampirów i mnóstwa ofiar każdej pełni.

Po pewnym czasie Łowcy zaczęli być bardziej wymagający i bardziej niecierpliwi. Widzieli, że ich zadanie to Syzyfowa praca. Na miejsce jednego zabitego wampira powstawało trzech nowych. Postanowili podjąć radykalne kroki, dzięki którym nie będą się czuli jakby ucinali głowy hydrze.
Mianowicie postanowili zebrać wszystkie nadnaturalne istoty do jednego miasta, żeby mieli nad nimi większą kontrolę i sukcesywnie zabijać.
Po długich rozmowach z czarownikami dowiedzieli się, że nie będzie to takie łatwe. Potężne czary wymagają dużej mocy, a poza tym część czarowników odmówiła pomocy, ponieważ sami nie chcieli być więzieni. Druga część natomiast zgodziła się z zemsty i egoistycznych pobudek. Postanowili zebrać odpowiednią ilość mocy, wykorzystując przy tym moc Pierwotnych i paru potężnych czarownic. Jedną z tych, którzy zdecydowali się pomóc była Dahlia, która powróciła do życia, gdy otrzymała taką możliwość. Jej moc w połączeniu z resztą dawała wiele, a jeśli dodać do tego jeszcze wykorzystanie Pierwotnych.

Dahlia zemściła się na swojej rodzinie, gdy każdemu z nich wsadziła sztylet z popiołem z białego dębu w serce. Niklausa, Freyę i Hayley uwięziła we wnętrzu ich własnych umysłów. I nareszcie miała dla siebie małą Hope. Dwuletnie dziecko było piękne i potężne. Wyjątkowe. Tego właśnie chciała od początku, to jej się należało.
Gdy już zdobyła wszystkich, czarownice wraz z łowcami zebrali się w mieście, w którym chcieli uwięzić wszystkie nadnaturalne osoby.
Wszyscy stanęli w kółku, Pierwotnych również ułożono w okręgu, a wybrane czarownice pobierały od nich moc, by się wzmocnić. I po dwóch godzinach zaklęcie, które rzuciły odmieniły wszystko. Nagle każda nadnaturalna istota, która przekroczyła granicę miasta stała się jego więźniem. Od tej pory nie mogła już z miasta wyjść. Chroniąca bariera nie pozwalała nawet na krok od miasta. Ludzie oczywiście mogą bez przeszkód podróżować między miastami. Czarownice zostały oszukane przez łowców, ponieważ obiecano im, że czarownice nie będą podlegały polowaniom. Oczywiście Łowcy zamierzali oczyścić świat ze wszelkiego plugastwa. Nie przewidzieli jednak tego, że tak potężny czar ma swoje konsekwencje. W związku z tym miasto odwiedza obecnie bardzo duża ilość mitycznych stworzeń, o istnieniu których słyszeliście jedynie w legendach.  Część nadnaturalnych osób została przewieziona do miasta przez Łowców.
Czy uda im się zwabić pozostałe istoty nadnaturalne? czy przewidzieli, że takie skupienie mocy zacznie przyciągać inne, bardzo niebezpieczne stworzenia? Czy nadnaturalni pogodzą się ze swoim losem czy będą szukać sposobu na ucieczkę?

(każdy musi dołączyć do informatora tekst o tym, w jaki sposób trafił do miasta. Pierwotni zostali porzuceni w mieście, ale po Hope ani śladu.)

[You must be registered and logged in to see this link.]
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Sponsored content
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Strona 1 z 1
Skocz do: