The Original Diaries

Hayden Lake wita..
 

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
The Original Diaries
The Original Diaries
The Original Diaries
Special
Punkty : 1154
Pon Wrz 10, 2018 7:36 pm
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rodzaje Magii

The Original Diaries
Magia tradycyjna
Najbardziej popularna forma magii i znana, odwołująca się do sił natury. Uznaje się ją za "najczystszą", jest to najstarszy rodzaj magii, ale najbardziej wyczerpujący, ze względu na fakt, że czarownica używa do niej swojej własnej mocy. Częste są przy niej nadwyrężenia, skutkujące krwotokami z nosa, wyczerpaniem, zawrotami głowy. Przy poważnym nadwyrężeniu może nawet dojść do śmierci.

Magia spiristyczna
Jeden z potężniejszych rodzajów magii, w przeciwieństwie do innych form (z wyjątkiem magii przodków), wymaga ona chęci duchów z drugiej strony do swego rodzaju połączenia i użyczenia swojej mocy. Jeśli użytkownik decyduje się jej użyć do własnych celów, sprzecznych ze zdaniem duchów, natychmiast się od niego oddzielają i nie są już skłonni do ponownej pomocy. Od czasu zniszczenia drugiej strony, najprawdopodobniej użycie tego rodzaju już jest niemożliwe.

Czarna Magia
Kolejny potężny rodzaj magii, potępiany przez większość czarownic, jako że jest on wbrew naturze. Wliczają się do niej różnego rodzaju klątwy, zaklęcia powodujące nieszczęście, zranienie, śmierć. Praktycznie każde zaklęcie wbrew naturze.

Ekspresja
Najbardziej potępiona przez większość czarownic, dyskredytują ją one jako magię. Bardzo potężna, bazująca na emocjach, a także "ciemności nieistniejącej w naturze", jak to określano przez czarownice. Ich zdaniem, ekspresja gdyby egzystowała, zdemolowałaby świat. Nieznane są szczegóły i historia tego rodzaju magii.

Magia Połączeniowa
Stworzona przez Dahlię, ponad tysiąc lat temu, nowy rodzaj używania magii, który opiera się na połączeniach z innymi czarownicami lub istotami nadprzyrodzonymi, tworzonym coś w rodzaju "więzi", dzięki której czarownica używa nie tylko swojej magii, ale i istot połączonych. Znacznie podnosząc swoją siłę i możliwości. Znana jest jedynie samej jej twórczyni, a także Freyi, która była jej uczennicą. W przeciwieństwie do magii ofiarnej, ta nie sprawia bólu istotom połączonym.

Kemiya
Arabski rodzaj magii, znany głównie dzięki Kolowi Mikaelsonowi. Polega on na zmienianiu struktury przedmiotu, w celu nadania mu magicznych, unikatowych właściwości. Przykładowo zamiana srebra na złoto w sztylecie, w celu zmiany jego cech. Potrzeba do niego dwóch czarownic z odpowiednią wiedzą. Jak sam Kol określił, jest to krzyżówka magii z nauką, wykorzystuje aspekty obu dziedzin.

Magia ofiarna
>Dość popularna wśród nowoorleańskich czarownic. Opiera się na składaniu ofiary z ludzi lub istot nadprzyrodzonych, w celu zwiększenia własnej siły i możliwości. Wymaga odpowiednich zaklęć, kręgów z soli, odpowiednich "narysowanych" nią symboli. Nie zawsze ofiara kończy martwa, jednakże, nie jest to dla ofiar "przyjemne" uczucie.

Magia przodków
Spotykana jedynie w Nowym  Orleanie, jest niezwykle potężną formą magii, mającą wiele wspólnego z magią spirytystyczną. Do przodków dołącza każdy czarownik poświęcony na ziemiach Nowego Orleanu. Głównymi użytkownikami są czarownice z nowoorleańskich sabatów, a zwłaszcza przywódca ich wszystkich - Regent. Udzielają oni mocy ze swojego wymiaru, jednakże, tak jak typowe duchy, mogą odcinać lub zsyłać nieprzyjemne konsekwencje w przypadku zamiarów użytkownika niezgodnymi z ich intencjami. Podobnie jak duchy, są w stanie oddziałać na coś z własnej inicjatywy, głównie na terenie Nowego Orleanu.

Magia Podróżników
Wiadomo o niej niewiele. Jest rodzajem magii odrębnym od tradycyjnej, od której podróżnicy zostali odcięci, charakteryzuje się też zupełnie innym językiem, w jakim rzucane są zaklęcia. O ile w pozostałych jest on podobny do łaciny, tu jest podobny do czeskiego lub polskiego. Charakterystyczne jest dla tej formy opętanie, którego cechą są "czarne oczy" w momencie przejęcia ciała. Osobę, wchodzącą do tego ciała, nazywa się pasażerem. Zaklęcia z tego rodzaju prawdopodobnie w niemal wszystkich wypadkach, wymagają grupy podróżników do rzucenia.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Strona 1 z 1
Skocz do: