The Original Diaries

Hayden Lake wita..
 

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
Streszczenie sezonów TVD i TO
The Original Diaries
The Original Diaries
The Original Diaries
Special
Punkty : 1154
Pon Wrz 10, 2018 7:27 pm
[You must be registered and logged in to see this image.]

Streszczenie sezonów

The Original Diaries-->I sezon TVD
Pamiętniki Wampirów, zwykle pierwsze co przychodzi na myśl to Stefan, Elena i Damon. I słusznie, ale czas się wtajemniczyć, co dokładnie z nimi się działo, a także z innymi bohaterami.

Elena, normalna dziewczyna (nie jest świadoma, że jest sobowtórem), która w Mystic Falls chodziła do liceum, miała swoją paczkę znajomych: Bonnie, Caroline, Matta i Tylera. Dochodziła do siebie po tragicznej śmierci rodziców na moście Wickery zwłaszcza, że sama prawie umarła w tym wypadku. Poznała Stefana, który zaczął chodzić do tego samego liceum. Zaiskrzyło między nimi i choć Stefan ukrywał dłuższy czas kim jest, w końcu Elena poznała prawdę. Zbiegło się to w czasie z dwiema innymi kwestiami.

Do miasta przybywa Damon, zaczynają się wieści o atakach zwierząt, giną ludzie, a Salvatore zaczyna powoli wchodzić do Rady Założycieli, w której skład wchodzą rodziny założycieli Mystic Falls. Przez Damona, ginie także Alexia Branson, przyjaciółka Stefana.

Tymczasem Bonnie po rozmowie ze swoją babcią wreszcie zaczyna wierzyć, że jest czarownicą. Zaczyna używać magii, co niedługo potem pokazała Elenie.
Zaczynają się starania, żeby poskromić Damona i zlikwidować zagrożenie, jakim jest. Między innymi, jest w toksycznej relacji z Caroline. W końcu deklaruje się on, że odejdzie, jeśli zostanie uwolniona z grobowca Katherine, która była jego wielką miłością za ludzkiego życia. Gdy przychodzi co do czego i Bonnie oraz jej babcia, Sheila, otwierają grobowiec,  jednak okazuje się że nie ma w nim Katherine.

Wampirzyca Katherine pojawia się wraz ze schyłkiem pierwszego sezonu i próbuje zabić Johna, biologicznego ojca Eleny. Oszukuje wszystkich wokół, podając się za Elenę, ponieważ wygląda dokładnie tak jak ona - jest sobowtórem. Postanawia trochę namieszać, mając ukryte cele i w szpitalu zabija Caroline Forbes. Jak się okazuje, Caroline miała w sobie wtedy krew Damona i powraca jako wampirzyca.
W międzyczasie ginie Sheila Bennett, przez użycie zbyt silnego jak na nią zaklęcia, otwierającego grobowiec.

-->II sezon TVD
Do miasta przybywa Alaric Saltzman, niepozorny nauczyciel historii, który pragnie zabić Damona Salvatore za zabójstwo jego żony. Jego pierwsza próba kończy się fiaskiem, ponieważ umiera. Okazuje się, że jego pierścień chroni przed śmiercią od istot nadprzyrodzonych, więc Alaric powraca do żywych. Jednakże, za każdym razem czas powrotu jest coraz dłuższy, powoduje zmiany w psychice, rosnącą niechęć do wampirów, przechodzącą w nienawiść, pragnienie mordu (tworzy coś podobnego do drugiej jaźni).

Wychodzi także na jaw, że żona Alaric'a nie zginęła. Damon jej nie zabił, a przemienił ją zgodnie z jej wolą. Okazuje się ona biologiczną matką Eleny, którą porzuciła, będąc nastolatką w kiepskiej sytuacji. Na światło dzienne wychodzi również fakt, że Katherine uciekała i wciąż ucieka. Stefan i Damon pragną dojść do tego, kto budzi w niej taki strach.

Osoby, które rozpoznają Elenę jako Katherine (Rose i jej brat), porywają ją. Tropy prowadzą do Niklausa Mikaelsona, jednego z rodzeństwa pierwszych wampirów na ziemi, przez co bracia Salvatore zdają się mieć wątpliwości, czy Klaus naprawdę żyje, czy są to jedynie legendy.

Pojawia się Elijah Mikaelson, zainteresowany znalezieniem sobowtóra, którego pragnie jego brat. Bracia odbijają Elenę, po stoczeniu walki z Pierwszym, która kończy się wbiciem w jego serce drewnianego kołka. Pewni wygranej, odchodzą. Chcą dowiedzieć się po co Niklausowi Elena.
Dowiadują się o klątwie słońca i księżyca, która teoretycznie jest powodem, dla którego wampiry palą się na słońcu, a wilkołaki przemieniają tylko podczas pełni. Okazuje się to farsą, tak jak i śmierć Elijah. Pierwotny pojawia się z powrotem,ale po jakimś czasie udaje im się zawrzeć układ, dzięki któremu zabiją Niklausa.

Jego prawdziwym celem nie jest złamanie klątwy, bo całą tą bajkę stworzyli z Elijah, by łatwiej znaleźć nie tylko kamień księżycowy, ale także sobowtóra, który nie jest wampirem. Jak Elena.
W międzyczasie Tyler powraca do miasta z nową koleżanką, Jules. Podczas pełni, zabija ona ugryzieniem Rose, która ostatecznie pomagała Damonowi dowiedzieć się więcej o Pierwotnych.

Dopina on swego, zbiera potrzebne mu składniki: kamień, ofiary (wampir, wilkołak, sobowtór), czarownica, która przeprowadzi rytuał - obudzi wilkołaczą naturę Niklausa i uczyni tym samym z niego pierwotną hybrydę.
W rytuale ginie Jules (koleżanka Tylera i Masona Lockwood ze stada), przemieniona w wampira Jenna (ciocia Eleny), a także i sama Elena. Na tą ostatnią Bonnie udało się rzucić zaklęcie chroniące, a ponadto jej ojciec John oddał za nią życie i sam umarł, by Elena mogła powrócić.
W chwili gdy Elijah chce zabić Niklausa, on wyznaje, że nie zabił ich rodzeństwa, nie są oni w oceanie, a bezpieczni i zasztyletowani w trumnach. Elijah zmienia zdanie i zabiera Niklausa.

Damon zostaje ugryziony przez Tylera podczas akcji ratunkowej. Caroline i Tyler mieli wziąć udział w rytuale, ale zostali uratowani. Jak się okazuje, Lockwoodowie także są rodziną z genem wilkołaka, a Tyler wskutek intrygi Katherine, przyczynia się do śmierci nastolatki, co wyzwala klątwę. Stefan pragnie od pierwotnego hybrydy leku na ugryzienie, którym okazuje się jego krew. Zawiera z nim umowę i w zamian za uleczenie Damona, Stefan robi wszystko co każe Klaus.


-->III sezon TVD
Stefan udaje się w wyprawę po Ameryce, w poszukiwaniu z Niklausem wilkołaków, z których stworzy armię hybryd. W tym czasie Pierwotny robi ze Stefana rozpruwacza i przypomina mu odległe czasy, w których już się spotkali, a Stefan miał romans z jego siostrą. Sami byli jak bracia, choć Stefan był mroczny i pozostawiał za sobą masę trupów.

Żadna z hybryd nie może ukończyć przemiany i ginie w trakcie procesu. Okazuje się, że do udanej przemiany potrzebna jest krew sobowtóra. Kiedy tylko się dowiaduje, ze żyje Elena, udaje się do Mystic Falls. Dzięki jej krwi, tworzy pierwszą udaną hybrydę - Tylera Lockwooda. Potem wykorzystuje jej krew by stworzyć ich więcej.

Przez Katherine zostaje przebudzony Mikael, ojciec Pierwotnych, a także ojczym Niklausa, którego od tysiąca lat ścigał by zabić. Ostatecznie sam jednak ponosi śmierć przez cios kołkiem z białego dębu.

Pojawia się także Rebekah Mikaelson, która odsztyletowana, wraca do życia. Pojawia się Kol, a także Finn. Wszystkich odsztyletowuje Elijah na jednej z kolacji. Wszyscy mają żal do brata za uśpienie ich na długie lata. Z pomocą Bonnie i Abby Bennett (córka i matka) powraca Esther, matka rodzeństwa.
Podczas balu Mikaelsonów łączy życie wszystkich swoich dzieci. Chce cofnąć swój błąd, za który uważa stworzenie tysiąc lat temu wampirów, co popiera Finn. Pragnie dać się zabić by wszyscy zginęli, a wraz z nimi wszystkie wampiry na świecie. Plany zostają pokrzyżowane, Esther ucieka.

Jej kolejnym krokiem jest przemienienie Alarica w Pierwotnego, zaprogramowanego na zabijanie wampirów, a w tym pierwotnych. Okazało się, że z każdą śmiercią Alarica, czekała po drugiej stronie, by rozmawiać z nim i nastawiać przeciwko wampirom.
Życie Eleny staje się powiązane przez Esther z jego życiem, są od siebie zależni. Wraz z niezniszczalnym kołkiem z białego dębu, próbuje zabić każdego wampira na swojej drodze. Jednakże i on ginie.
Rebekah, wściekła na Klausa za armię hybryd, którą woli od swojej rodziny, powoduje wypadek Eleny i Matta na moście Wickery. Tym sposobem chce się zemścić na bracie, by nie mógł tworzyć więcej niewolników. Bo każda hybryda ma więź ze swoim Stwórcą i pragnie spełniać jego zachcianki.
W każdym razie Elena ginie przez utopienie na moście, gdzie zginęli jej rodzice. Na jej szczęście ma wampirzą krew w organizmie, którą dostała w szpitalu by się uleczyła.

-->IV sezon TVD
Elena wraz z pomocą Stefana i Caroline uczy się żyć jako wampir, choć jest to dla niej trudne. Problem pojawia się, gdy Elena nie potrafi pić ani zwierzęcej krwi, ani szpitalnej z woreczków. Jak się z czasem okazuje przemiana wzmocniła jej budzące się uczucie do Damona, wytworzyła więź taką jak hybrydy mają z Klausem. Nie zrobi czegoś wbrew Damonowi, dolegliwości Gillbert okazują się spowodowane słowami Salvatore'a, że wampir powinien pić krew tylko z ciepłej żyły.

Okazuje się także, że istnieje lekarstwo na wampiryzm. Kiedy tylko się o nim dowiadują, zbiera się ekipa na wyprawę, wraz z Shane'm który wie wiele na temat powiązań Qetsiyah oraz Silasa z lekarstwem. Według pewnej historii dwa tysiące lat temu w Grecji, Silas i Qetsiyah stworzyli eliksir nieśmiertelności. Pragnęli, by ich miłość była wieczna. Jednak Silas wykorzystał ją, ponieważ jej nie kochał. Eliksir chciał dla niego i służącej im kobiety - Amary (która jest protoplastą sobowtórów). Zemsta oszukanej czarownicy była gorzka. Wysuszyła Silasa i zamknęła go wraz z lekarstwem na nieśmiertelność, by mógł je kiedyś wypić i zginąć. Wykładowca ma ukryty cel, nie pragnie lekarstwa, wierzy że przebudzony Silas wskrzesi jego zmarłą żonę.
Jego kochankę uczyniła kotwicą drugiej strony, czyli czyśćca, do którego miała trafiać każda istota nadprzyrodzona, co miało uniemożliwić Silasowi oraz Amarze spotkanie w zaświatach.

Wyprawa jednak kończy się niepowodzeniem, ponieważ ginie Jeremy Gillbert, którego całą krew wypija Silas. Katherine, która niespodziewanie się zjawia, kradnie lekarstwo i z nim ucieka. Pragnie zmusić Klausa do wypicia go i zabić go.
Elena przez śmierć Jeremiego wyłącza człowieczeństwo i pali rodzinny dom. W tym czasie Rebekah wraz z Damon i Stefanem pragną odnaleźć Katherine i odzyskać lekarstwo.

Mikaelson ma w tym swój cel, pragnie lekarstwa, by mieć człowieczeństwo i możliwość posiadania dzieci, o czym od zawsze marzyła, zał. Tymczasem Silas grasuje na wolności i powoli realizował swoje plany.

-->V sezon TVD
Caroline i Elena studiują w Denver, jednak Mystic Falls nie daje o sobie zapomnieć. Silas wciąż mąci, przybiera dowolne postacie na zasadzie oszukiwania umysłów. Pojawia się także Qetsiyah, która wraca z drugiej strony, żeby powstrzymać Silasa, w czym oczywiście cała grupa jej pomaga.
Okazuje się, że Silas i Amara zapoczątkowali linię sobowtórów - nie mogło ich nic zabić, więc natura stworzyła ich doskonałą kopię, która będzie śmiertelna. Wychodzi na jaw, że Stefan jest sobowtórem Silasa i jest z jego linii, a także, gdzie jest obecnie uwięziona Amara.
Nieśmiertelny od razu po nią rusza. Dochodzi także do walki Eleny i Katherine, podczas której Gillbert wlewa do gardła Petrovy siłą lekarstwo. Od tej pory, Katherine jest człowiekiem.

Obrót akcji w końcu sprawia, że Silas wypija lekarstwo z Katherine, z niego zaś wypija Amara. Z czasem oboje giną. Kiedy się wydaje, że jest po wszystkim, Caroline i Elena wracają na studia. Kotwicą dla drugiej strony zamiast Amary, stała się Bonnie, po tym jak się dowiedziały one o jej śmierci i zawarły umowę z Qetsiyah, która zmieniła kotwice. Dzięki temu Bennett jest zarówno żywa jak i martwa. W konsekwencji przechodzi przez nią na drugą stronę każdy zmarły nadprzyrodzony, co jest dość bolesne.

Jak się także okazuje, na uczelni jest organizacja “Augustine”, w której szeregach jest jeden z profesorów medycyny. Zajmują się oni eksperymentami na wampirach. Kiedyś na lata trafił tam Damon, gdzie poznał on Lorenzo St. Johna. Wraz z jego pomocą, uciekł, jednak zmuszony był w pożarze zostawić swojego przyjaciela. Elena, która tam trafia, orientuje się że Enzo jednak żyje i wciąż jest więźniem. Wreszcie zostają uwolnieni.

Pojawia się także Nadia Petrova, która jest córką Katherine sprzed 500 lat, tą odebraną jej przez jej rodziców Kateriny. Udaje jej się ją znaleźć, jednak jej matka, przez wyssanie lekarstwa przez Silasa, starzeje się kilkanaście razy szybciej i zbliża się niebezpiecznie szybko do śmierci ze starości.
Wraz z Podróżnikami, czarownikami, na których ciąży klątwa, że nie mogą zamieszkać na stałe jednego miejsca, próbuje ona ratować swoją matkę i zrobić z niej Pasażerkę, umieścić ją w ciele Eleny. Starania jednak kończą się niepowodzeniem, bo Katherine w ciele Gillbert, zostaje przebita tzw. Nożem Podróżników, który takiego Pasażera wypędza z zamieszkiwanego ciała.

Jednocześnie ginie też Nadia, ugryziona przez Tylera Lockwooda. Innym problemem stają się podróżnicy, którzy postarali się z drugiej strony ściągnąć swojego przywódcę, Markosa. Rzucają oni na Mystic Falls zaklęcie, usuwające magię z całego swojego zasięgu. Okazuje się to śmiertelne dla każdego wampira, a także obezwładniające dla każdej czarownicy, dlatego Elena i jej przyjaciele, nie mogą już wejść do Mystic Falls.

Ginie także Tyler, który przez nich znalazł się na owym terenie. W końcu jednak i podróżnicy giną, choć zaklęcie pozostaje. Zaś Bonnie udaje się na teren Mystic Falls, gdzie postanawia zniszczyć drugą stronę. Zaczyna się ona rozpadać i kogo może, dziewczyna przeprowadza przez siebie na stronę żywych. Elenę, która się zabiła wraz z Damonem, wjeżdżając z impetem w bar pełen gazu i podróżników, by i ich zabić, Enzo, zabitego wcześniej podczas wyłączonego człowieczeństwa, Tylera, już jako jedynie wilkołaka z nieaktywną klątwą, a także Alarica, jako pierwotnego. Bonnie i Damonowi niestety nie udaje się przejść. Wraz z rozpadem drugiej strony na dobre, zamiast do zaświatów, dzięki pomocy Sheili Bennett, trafiają oni do więziennego wymiaru.

-->VI sezon TVD
Elena nie potrafi zapomnieć o Damonie, nie potrafi znieść cierpienia. Prosi Alarica by jako Pierwotny wymazał jej wspomnienia o nim. Studia trwają się dalej, gdzie poznają rodzinę Parker, m.in. Olivię oraz Luke'a - dwójkę bliźniaków z sabatu Gemini. Alaric zapoznaje się z Josette Parker, starszą siostry bliźniaków i z czasem coraz więcej ich łączy.

W więziennym wymiarze Bonnie i Damon natrafiają na Malachaia Parkera, uwięzionego przez swój sabat za zabójstwa i masakrę na swojej rodzinie, a także usiłowanie wymuszenia połączenia z Josette, swoją siostrą bliźniaczką, by zostać liderem sabatu Bliźniąt, inaczej Gemini.
Kai okazuje się być abominacją, czarownikiem bez własnej magii, zdolnym ją wysysać za pomocą dotyku i w ten sposób zdobywać. Kiedy znajdują sposób na wydostanie się, Bonnie uwalnia najpierw Damona, całą swoją magię oddaje misiowi, którego także odsyła z wymiaru, Kaia nie chce wypuszczać, uważając że jest zbyt niebezpieczny. Jednak i Parkerowi się to w końcu udaje, kiedy sobie uświadamia gdzie może znaleźć magię, sam się wydostaje i ucieka z więzienia, zostawiając Bonnie samą.

W czasie kiedy Damon próbuje zdobyć Elenę, uważającą go za potwora przez brak wspomnień z ich związku, Kai stara się znów wymusić połączenie.
Liv pomaga Elenie i Damonowi wydostać Bonnie. Kończy się to fiaskiem, ale w ostatniej chwili Salvatore daje wskazówkę Bennett, by udała się do miejsca gdzie powinien spoczywać Silas. Bierze kamień, w którym jest krew Qetsiyah, zawierająca magię, bierze także lekarstwo, po czym używa owej magii by samej się wydostać. Daje ona lekarstwo Damonowi, by mógł je dać Elenie.

Kai dopina swego, łączy się, jednak nie z Josette, a Lukiem, który poświęca się dla siostry. Abominacja wygrywa połączenie, kończy się to śmiercią Luke’a. Przez nieprawidłowe połączenie więzienne wymiary zacierają się, Bonnie, która widziała w nim jeszcze kobietę, pokazuje Damonowi nagranie. Rozpoznaje on w niej swoją matkę.

Jednocześnie u Elizabeth Forbes zostaje wykryty nowotwór (matka Caroline i szeryf Mystic Falls). Stefan wspiera dziewczynę, pojawia się między nimi zażyłość. Po jej śmierci, córka szeryf wyłącza człowieczeństwo i zmusza Stefana by zrobił to samo. Damon, który chce mu je z powrotem włączyć, decyduje się ściągnąć ich matkę, by był to dla niego bodziec do włączenia.

Dostają się do więziennego wymiaru, zabierają stamtąd Lilianne Salvatore, jednak Bonnie zostawia Kaia, w zemście za to co jej zrobił, mimo że Parker przez nowe cechy charakteru nabyte od Luke'a, chciał się zmienić.

Lillian uparcie dąży do uwolnienia swojej rodziny, ma na myśli organizację Heretyków (a zarazem od tej organizacji pochodzi nazwa gatunku), czyli abominacji, jak Kai, przemienionych w wampiry.
Zachowali oni swoje zdolności używania magii, a także ich stałym źródłem magii stała się ich własna, wampirza krew. Zostali oni przepędzeni z Sabatu Bliźniąt, a po rzezi jakiej dokonali, zostali zamknięci w więziennym wymiarze. Pomimo oporu Stefana i Damona w tej kwestii, heretycy zostają uwolnieni przez Kaia Parkera, który już jako przywódca sabatu, znajduje sposób na wyjście z więziennego wymiaru. Ślub Josette i Alarica ostatecznie zostaje przełożony i Kai czeka na odpowiedni czas zemsty.

Heretycy chcą ściągnąć Juliana w sposób inny niż zwykle. Energia z użytego przez nich Kamienia Feniksa powoduje skutek uboczny w zaklęciu, otwiera ono portal między żywymi a martwymi, przez co wielu zmarłych powraca, jak Katherine, Silas, Nadia i reszta.

[Podkreślenie oznacza moment akcji zmodyfikowany na potrzeby forum, skutek uboczny nie miał miejsca w serialu]
-->I sezon TO
Co jednak z rodziną pierwotnych? Na krótko po pojawieniu się Silasa, Niklaus dostał list od Katherine, w którym dowiaduje się, że w Nowym Orleanie powstaje spisek przeciwko niemu. Mieście, w którego budowie rodzina Mikaelsonów miała wielki udział i którego królem był Klaus.
Niezwłocznie się tam udaje z Rebekah oraz Elijah. Dowiaduje się, że Hayley Marshall, z którą miał romans, jest z nim w ciąży. Okazuje się, że jako hybryda jest płodny. Na początku nieufny, oskarżający o kłamstwo, daje się przekonać bratu że to prawda. Postanawia chronić Hayley oraz dziecko, a także odzyskać władzę w mieście, by stworzyć potomkowi godne i bezpieczne warunki do życia.

Stara się odbić miasto Marcelowi, wampirowi, którego niegdyś przygarnął jeszcze jako chłopca i wychował, stał się dla niego jak ojciec, a w konsekwencji go przemienił. Były protegowany Klausa, poprzez Davinę umiejącą wyczuwać użycie magii, kontroluje czarownice w całym Nowym Orleanie. Złamanie zakazu używania magii karze śmiercią. Uzdolniona czarownica jest dla niego jak córka. Jednak im więcej Klaus zdobywa kontroli, tym bardziej sytuacja się zmienia.

Davina musi uczestniczyć w Żniwach, od których uratował ją Marcel, od złożenia w ofierze. Niedokończenie rytuału jednak grozi Nowemu Orleanowi zniszczeniem, niewyobrażalna moc Daviny staje się dla niej samej śmiertelnym zagrożeniem. Sytuacja zmusza do dokończenia rytuału Żniw.
Na swoją korzyść wykorzystuje to jednak Genevieve. Przodkowie chcą od niej zabicia córki Klausa, by mogła na dobre zostać na ziemi i nie wracać do zaświatów. Czarownice zmuszają Hayley do porodu przy nich, po zneutralizowaniu Klausa, a potem chcą na cmentarzu ją rytualnie zabić. Zapobiegają temu Klaus, Elijah, Marcel oraz Hayley, która przez wampirzą krew Hope (odziedziczoną po Klausie) jest w trakcie przemiany w hybrydę. Zabicie Genevieve sprawia, że Davina powraca do życia, jako że magia z rytuału poprawnie wróciła. Dla bezpieczeństwa dziecka jednak, Mikaelsonowie pozorują jej śmierć.

-->II sezon TO
W Nowym Orleanie wybucha wojna między frakcjami wampirów, ludzi, wilkołaków i czarownic. Mimo usiłowań by strony się pogodziły, sytuacja jest napięta i nie poprawia jej ani powrót Esther z zaświatów, ani Finna, ani Kola, ani Mikaela. Pierwsza trójka znajduje się w ciałach czarownic i czarowników, zaś ojciec pierwotnych zostaje wskrzeszony przez Davinę.

Jak zwykle, powrót rodziców nie przynosi nic dobrego. Esther tworzy pierścienie, dające wilkołakom możliwość pełnego i dowolnego kontrolowania przemian, w czym pomaga jej Finn. Kol zaś ma dowiedzieć się co kombinuje Davina. Znów ma miejsce konflikt rodzinny, zabita Esther przeskakuje do innego ciała, jednak Klaus zapobiega kolejnemu przeskokowi i zamiast ją zabić, podstępem przemienia Esther w wampirzycę, będącą w ciele Lenore, a następnie więzi w grobowcu.

Kiedy Finn dowiaduje się co ukrywa Klaus, pragnie zabić Hope, przekonany przez matkę, że życie dziecka ściągnie z zaświatów Dahlię, jej starszą siostrę, która by ją odebrała, a wszystkich pierwotnych zabiła, spodziewając się, że ci staną jej na drodze.
Okazuje się, że najstarsza z rodzeństwa pierwotnych, Freya Mikaelson żyje. Odebrana matce przez Dahlię, spędziła z nią tysiąc lat, zniewolona, wraz z Dahlią przesypiając większość czasu i tym samym powiększając swoją moc do ogromnych rozmiarów. Dopóki jej nie uciekła i nie zbiegała przed nią przez kilka wieków. Freya okazała się być zapłatą dla Dahlii za wykonanie zaklęcia płodności, dzięki któremu została poczęta reszta rodzeństwa. I każde pierworodne dziecko z linii Esther, miało być zapłatą.

Pierwsza spotyka ją Rebekah, przez dowcip Kola trafia ona do ciała Evy Sinclair, w domu wdowy Fauline - czegoś w rodzaju więzienia dla obłąkanych czarownic, gdyż to tam, w trumnie, zapadła w kolejny stuletni sen. Kiedy się przebudza, uwalnia siebie oraz Rebekah, gdyż niemożność używania magii na terenie domu, nie dotyczy Freyi przez jej siłę. Starsza siostra uświadamia młodszą, kim jest.

W końcu obawy się potwierdzają i  Dahlia przybywa, by odebrać pierwsze dziecko Niklausa. Freya robi wszystko by uratować swoją rodzinę i zabić Dahlię. W tym czasie udowadnia swoją prawdomówność (Klaus był dość sceptycznie nastawiony do jej słów), zabiera Finna do swojego naszyjnika z ciała Vincenta Griffith, którego ten opętał, spotyka ojca, zabija w zemście Esther. Jednak do pokonania Dahlii, potrzebna się okazuje krew Esther. Mikaelsonowie przywracają ją do życia, po czym zabijają ją wraz z Dahlią, po znalezieniu się o włos od śmierci. Freya zostaje oficjalnie uznana za Mikaelson i przyjęta nawet przez Niklausa.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Strona 1 z 1
Skocz do: